2+1 Ev Almak Mantıklı mı?

ankara park manzara evleri satılık dairelerGünümüzde artık bir ev almak, bir maaşlı çalışanın nerdeyse bütün birikimi anlamına gelmekte. Bunun için bir ev almayı düşünenler ince eleyip, sık dokumak zorunda. Bu yazımızda sizlerle 2+1 daire almak mantıklı mı, avantaj ve dezavantajlarının neler olduğuna birlikte göz atacağız.

Hane halkı ve eşya kapasitesi en önemli iki unsurdur. Özellikle çocuklu aileler için en az 2+1 daireler tavsiye edebiliriz, çünkü bir oda oturma odası olurken biri ebeveyn, bir diğeri ise çocuk odası için uygun olacaktır. Fakat uzun vadeli ve fazla çocuklu aileler için 2+1 daire seçenekleri küçük gelebilir bu göz önünde bulundurulmalıdır.

Ev eşyalarınızı geniş bir eve göre aldıysanız bir başka problem olabilir, eğer eşyalarınız azsa odalara uygun şekilde eşya entegre edilebilir fakat fazla eşyaların hiç yoktan kaybı canınızı sıkabilir.

Aldığınız evi kısa zamanda satarak daha büyüğüne geçme gibi bir fikriniz yoksa daha geniş ev seçeneklerine mutlaka göz atmanızı tavsiye ederiz. (Özellikle büyük şehirlerde 2+1 ev fiyat ve yaşam standartları açısından ideal olanıdır bunu göz ardı etmemelisiniz.)

Özetleyecek olursak 2+1 daire az çocuklu aileler için ideal olmakla birlikte geniş aileler için ilerleyen yıllarda problem oluşturabilir. Bu değerlendirmeyi sizlerin yapması gerekmektedir.ev fiyatları kışın düşer mi

 

Pin It

2+1 Ev Almak Mantıklı mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir