2023 Ev Düzme Maliyeti

2023 yılında enflasyon başta olmak üzere farklı sebeplerle eşyalarının fiyatlarında büyük bir yükseliş gerçekleşti. Bu makalede sizlerle 2+1 bir için ortalama kaliteli ürünlerin fiyatlarını paylaşmaya çalışacağız. Her yıl bu yazıyı kaleme alırken şu örnekle başlarız, sizde takdir edersiniz ki 9 bin TL bir buzdolabı olduğu gibi 60 bin TL ‘lik bir buzdolabı da mevcuttur. Bu nedenden A’dan, Z’ye her şey için ortalama fiyatları sizlerle paylaşacağız. Bir çok markanın 2023 senesi için modeller ve fiyatları belli oldu, işte bütün detaylar…

2023 Yeni Kuracaklar İçin Seçenekler

İlk olarak en fazla bütçe ayrılacak olan beyaz eşyadan başlayacak olursak; beyaz eşya seçeneği için depo hizmeti sunan ( Evlenmeden önce alacağınız eşyaları saklayıp istediğiniz tarihte istediğiniz yere teslim etme seçeneği) firmaları tavsiye ederiz. Genel olarak Çamaşır  Makinesi için 10 Kg. kapatiseli A+++ plus  enerji sınıfı 10 bin TL , Bulaşık Makinesi 4 program ortalama özellikli ve tasarruflu A  7 bin 500 TL ,  İki kapılı orta büyüklükte A+++ plus enerji sınıfı buzdolabı 15 bin TL civarında olup toplamda 40- 35 bin bütçe ayırmanız mantıklı olacaktır.

Önemli bir nokta belirtmek gerekir; aldığınız ürünlerin garantisine dikkat etmenizİ 7 ile 10 yıl garanti seçeneğini değerlendirmenizi söyleyebiliriz.

Yeni düşecekler için, mutfa 270 parça tabak, çatal vb. her şeyi içeren bir takım için ortalama 10 bin TL bütçe ayırmanız uygun olacaktır.  Üçlü set olarak geçen Fırın, Davlumbaz ve Ocak için ise 8 bin TL ‘lik bütçe ayırmanız gerekecektir. Tv seçeneği olarak 82 ekran Led  TV ‘ler için 10 bin TL ayırmanız yararlı olacaktır. Tv üniteleri için ise 3 bin  TL‘ ye orta kaliteli bir ürün bulabilirsiniz.

Yeni Düzecekler İçin Alternatifler

Mutfak bölümünden devam edecek olursak; yemek odası için ortalama 10 bin TL ayırın deriz. Oturma grupları ve kanepeler için toplamda 20 bin TL , Yatak odası için ise 25 bin TL  bütçemizi buraya ayırmak mantıklı olacaktır.

Ufak Gözüküyor ama Masraf…

Yolluk, halı ve perde için ise fiyat çok değişkendir, özellikle güpürlü perde diktirmek isteyenler için bir yatak odası parası gözden çıkarmanız gerekecekken, ortalama hazır olarak satılan bir perde için 5 bin TL halılar ve yolluklar için de 5bin TL ayırmanız yararlı olacaktır.

(Fırın (2500 TL), Tost makinesi (1500 TL), ütü (1500 TL), ütü masası (500 TL), elektrikli süpürge (3bin TL), mutfak robotu (1500 TL), mikser (1500 TL) ile bir evde temel olarak gerekli şeyler tamamlanabilir. Tabi ki bunlara çamaşır askılığından mandala kadar bir çok küçük ayrıntı ekleyebiliriz ancak bunları zaten bir çok gelin çeyizinde getirdiği için bu noktaları es geçiyoruz.)

Bunun dışında 40 bin TL gibi fiyatla çeyiz paketi alabilirsiniz ancak burada ürünlerin kullanışlılığı sorun oluşturabilir bunu kesinlikle unutmamanızı, ürün kalitesinden anlayan tecrübeli tanıdıklarınızdan bu anlamda yardım istemenizi tavsiye ederiz. Alacağınız beyaş eşya, elekronik cihazlarda mutlaka uzun vadeli garantili ürünler tercih etmenizde fayda olacaktır.

2+1 ev kuracak bir aile için eşya fiyatlarının ortalaması, 150 bin TL’yi bulacaktır. Yazının başında söylediğimiz gibi bu 100 bin TL 300 bin TL ve daha fazlasına da çıkabileceği gibi 50 bin TL’ye kadar da inebilir…

Popüler Başlıklar:

  • https://evkampanyalari com/2023-ev-duzme-maliyeti/
Pin It

2023 Ev Düzme Maliyeti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir