2020 Ev Almak İçin Uygun Zaman mı

2020 yılı ev almak için uygun mu sorusuna bu yazımızda cevap arayacağız. Bu yazıyı kenarda biraz birikmişi olan insanlar özellikle dikkatli şekilde okuyor olacak bundan eminiz. Zira Dünya’nın içerisinde bulunduğu bu zor günlerde insanlar hem sağlığını düšünmekte hem de yıllardır alın teri ile birimtirdiği birikimlerinin hic olup gitmemesi için bir şeyler yapmayı istemektedir. Bûtün bu koşulları göz önùnde bulundurarak en makul cevabı bulmaya çalıšalım, buyrun başlıyoruz…

Konut fiyatlarında var olan balon šuan için sönmüš durumda. Özellikle artan işsizlik ve ödenemeyen banka taksitleinden dolayı arz’ da ( yani mevcut satılık dairelerde) artıš ve buna bağlı olarak talepte azalıš mevcuttur. Bu noktada alacağınız evde oturmayı düšünüyorsanız ve daire kelepir fiyattaysa ( o dairenin kira geliri ortalama bib TL olsun çarpı 200 ay ešittir 200 bin TL) büyük bir krediye girmiyorsanız ve / veya girdiğiniz krediyi ödememe gibi bir riskinuz yoksa ( išiniz veya kenarda bir o kadar daha birikmişiniz) bu dönemde daire alımı yapılabilir.

Ancak yatırım amaçlı düšünülürse en azından bu zaman diliminde çok daha iyi yatırım araçlarına yönelebilirsiniz.

Tabi ki bu yazı bir yatırım tavsiyesi olmayıp, bu yazıdan doğacak hicbir sorumluluk kabul edilemez. Sizler tercihleriniz için hür iradenizi kullanmalı ve iyi düşünüp doğru karar vermelisiniz.

Pin It

2020 Ev Almak İçin Uygun Zaman mı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir