2019 TOKİ Sosyal Konut Projeleri

Dar gelirli vatandaşların gözü kulağı TOKİ’den gelecek haberlerde. 2019 yılında ilk haber en yetkili ağızdan geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut: R1;İstanbul Pendik, Batman ve Elazığ’ın ihaleleri gerçekleşecek. Şubat ayında ise Sakarya, Eskişehir, Kayabaşı, Samsun ve Ankara İmrahor Vadisi 1. Etap olmak üzere 5 millet bahçesinin daha ihalesini gerçekleştirmiş olacağız.”

Bulut’un, yaptığı açıklamalarda vatandaşların en büyük dikkatini ise Pendik’te yapılacak projeler çekti. Yapılacak sosyal konutlar ile kira öder gibi sahibi olmak isteyen vatandaşlar bu evlere başvurmak için aynı şehirde belirli bir süre yaşamak, gelirinin belli bir oranda olması, üzerinde her hangi bir taşınmaz bulunmaması gibi özellikleri taşımak zorunda. İhaleleri yapılan ve başvuruları açılan projelerini toki.gov. tr den takip edebilirsiniz. Son hatırlatma sizlere gelecek telefon ve mesajlara itibar edip her hangi bir hesaba para yatırmayınız. Son günlerde bu ve benzeri olayları kullanarak halkımızı dolandıran bir çok sahtekar çıkmaktadır. Bu tür olaylarla karşı karşıya kaldığınızda mutlaka yetkililere durumu bildiriniz.

Özetleyecek olursak yeni yılda; İstanbul Pendik, Batman ve Elazığ’da dar gelirli vatandaşlar için sosyal yapım süreci devam edecektir.

Toki Konutları

Toki Konutları

Pin It

2019 TOKİ Sosyal Konut Projeleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir