2019 Kışı İçin Kombi ve Petek Temizliği Nasıl Yapılmalı

Kışın yeni yıla yaklaşırken soğuk yüzünü görmeye başladık. Peki yeni gelecek soğuklar için ve petek temizliğini nasıl yapmalıyız? Bunun için kendinizin yapacağı bir kaç basit teknik söylemeye çalışacağız. Ancak uzun yıllardır bir kombi ve petek temizliği yaptırmıyorsanız tavsiyemiz işinin uzmanı bir usta ve veya servisle iletişime geçmeniz olacaktır.

Kombi Tahliye Vanası

Tahliye Vanası

Kombinizi yüksek sıcaklıkta çalıştırınız…

İlk olarak kombinizi 1.5 -.0 arası bar basıncında olacak şekilde en yüksek sıcaklıkta yarım saate kadar çalıştırmanız olacaktır. Daha sonra tahliye vanasını (Genellikle banyoda panelmanın altında küçük bir çıkış musluğu) açarak bütün suyu boşaltınız. (Yüksek sıcaklıklarda kireç ve tortulların tahliye vanasından çıkısını tam sağlamak için sonrasında kombinize taşmamasına dikkat ediniz 2.5 bar seviyesinde su doldurup tekrar tahliye vanasından bu suyu dışarı çıkarmanızı tavsiye ederiz. Bu işlemi bütün tortuların temizlenmesinden emin olanan kadar yada ortalama 2 sefer daha tekrarlarınız, bir ufak hatırlatma kombinize tekrar su basarken tahliye vanasını kapatmayı lütfen unutmayın…)

Peteklerin havasını mutlaka alın…

Kombi basıncı için petekten su boşaltma

için petekten su boşaltma

Bununla ilgili detaylı yazımız sitemizin içerisinde görselleri ile mevcut o yazıyı okumanızı tavsiye ederek bir özet geçecek olursak; bir tornavida ile peteğin üst kısmında yer alan vidayı gevşetiniz ve bir kaba boşalacak şekilde içinden su gelecek kadar bekleyiniz, bu işlemi sırası ile bütün peteklerde yapınız. Tekrar basıncınızı ideal olan 1.5 bar seviseyinde ayarlayınız. Eğer bir kaç yıl önce kombi bakımı ve petek temizliğini bir servise yaptırdıysanız bu işlemler bu kışı rahatlıkla geçirmenizi sağlayacaktır.

Pin It

2019 Kışı İçin Kombi ve Petek Temizliği Nasıl Yapılmalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir