2018 İstanbul Anadolu Yakası Toplu Konut Projeleri

Özellikte İstanbul’da sahibi olmak gün geçtikçe zorlaşırken, bazı özel firmaların ve TOKİ’nin yaptığı uygun ödemeli cazip fiyatlı kampanyalar sayesinde dar gelirli vatandaşlar bu hayallerine bir adım daha yaklaşmakta. Peki 2018 yılı için öne çıkan Anadolu Yakası projeleri nerelerde karşımıza çıkıyor ya da kısa süre içerisinde çıkacak.

TOKİ Tuzla Projesi

İlk olarak yapım süreci 2016’da başlayan Tuzla Orhanlı’da 23 konuttan söz etmek isteriz, kısa zaman içerisinde satışa sunulması beklenen bu projede sayısı her ne kadar az olsa da bu yıl içerisinde sayısı binlerle ifade edilen yeni projelere TOKİ imza atacak. Bu projeler resmiyet kazandıktan sonra net bir sayı sizlerle paylaşılacak. Şuan için sadece TOKİ’nin ilerleyen süreçte Anadolu Yakasında Tuzla başta olmak üzere bir kaç ayrı ilçede binlerle ifade edilen konut yapımı çalışmalarının sürdüğünü söyleyebiliriz.

Pendik

Yapılan açıklamalar arasında (Bu açıklamalar kurum yetkilileri tarafından basınla paylaşılmış olmakla birlikte resmi sayfadan açıklanmamış olup, sadece plan çerçevesince öne sürülmüştür) Pendik’te 5’er bin sosyal konut projesine imza atılarak dar gelirli vatandaşlar için alma hayallerini gerçeğe dönüştürme süreci hızlanacaktır.

Sizlerle toplu konut başvuru tarihleri resmiyet kazandıkça, bu tarihlerin paylaşımları yapılmaya devam edilecektir.

Özetleyecek olursak, 2016 yılında ihale sğreci ve yapım aşaması başlanan Tuzla’da yer alan 23 konut projesi haricinde, Tuzla ve Pendik’te TOKİ tarafından yapılması düşünülen Anadolu Yakası Toplu Konut Projeleri bulunmaktadır. Bunlar resmi adımlara dönüştükçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Toki Konutları

Toki Konutları

Pin It

2018 İstanbul Anadolu Yakası Toplu Konut Projeleri

4 - “2018 İstanbul Anadolu Yakası Toplu Konut Projeleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir