2015 Yeni TOKİ Projeleri

istanbul toki başvuru yeri nerde

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) projelerine devam etmekte. Engelli, Emekli, Şehit ve Gazi aileleri için ek kontenjan ve genellikle kura seçim sonucunda uygun taksit seçenekleri ile sahip olabileceğiniz TOKİ 2015 projelerini sizlerle paylaşacağız.

2015 TOKİ projeleri kapsamında Kocaeli, Malatya, Bitlis, Mardin, Eskişehir, Şanlıurfa ve Van’da toplamda 1.863 konut satışa sunuldu.  205 TL taksit ve 240 aya kadar vade imkanı sunan proje ayrıntılarına TOKİ resmi sayfasından ulaşabilirsiniz.

Devam etmekte olan projelere bakacak olursak:

  • Mardin
  • Malatya
  • Şanlıurfa
  • Siirt

İllerinde devam edilen projeler ve bunlara ek olarak Batman, Uşak, Manisa, Afyonkarahisar’da devam eden çalışmalara bizzat yetklililer katılıyor TOKİ başkanı incelemelerde bulunuyor.

Uygun ödeme koşulları

Özellikle emeklilere yönelik yapılan çalışmalarla birlikte uygun ödeme planları öne çıkıyor. 1+1 daire için 200 TL’den başlayan aylık taksitler her bütçeye hitap ediyor. Kura şartları ve koşullar ayrıca her ilde belirleniyor. Genel olarak Engelli, Emekli, Şehit ve Gazi aileleri için ek kontenjan ayrılıyor. Kura sonucu ev hakkını kullanmak istemeyenlerin yerine yedek kontenjandan hak kazananlar asil kayıt yaptırma hakkı elde ediyor.

 

Pin It

2015 Yeni TOKİ Projeleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir