2015 Güncel Mantolama Fiyatları

Son yıllarda doğal gaz sistemine geçişlerin başlamasıyla birlikte ısı yalıtımı konusu da büyük bir önem kazanmaya başladı. Bilindiği üzere doğal gaz ısınma sistemi kullanılan konutlarda soğuk kış aylarında ısı yalıtımı olmaması durumunda iç ortamın sıcaklığı yükseltilememektedir. Dış cephe ısı yalıtımı binalara yapılan bir yatırım olarak düşünülebilir. Elde edilecek olan tasarruflarla birlikte ısı yalıtım masrafları kısa bir süre içerisinde çıkmakta olup daha sonra ise mevcut duruma göre kara geçilmektedir.

Başarılı bir ısı yalıtmı işlemiyle birlikte konutlarda yüzde 60 oranında bir ısı tasarrufu sağlanabiliyor. Tasarrufun yanı sıra dış ve iç ortam arasındaki ısı dengesi sağlanabildiği için nem problemi de ortadan kalkmaktadır.

Metrekare Fiyatları

işlemlerinde hesap yapılmadan önce uygulanacak olan alanın metrekaresi hesaplanmakta ve bunun üzerinden gidilmektedir. 2015 yılı güncel mantolama metrekare fiyatlarına baktığımızda ise fiyatların kullanılan malzemeye göre değişiklik gösterse de arada çok büyük farkların bulunmadığı görülüyor. Malzemelere göre örnek fiyatlar;

Expol Gri Karbon malzeme – metrekaresi 30 TL

Mantosür – metrekaresi 50 TL

Filli Boya Capatect – metrekaresi 56.3 TL

Polisan Exelans – metrekaresi 39.3 TL

Genel olarak baktığımızda fiyatların 30 TL ile 50 TL arasında değişiklik gösterdiği görülüyor.

dış cephe mantolama fiyatları

Pin It

2015 Güncel Mantolama Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir