2014 Güncel Mantolama Fiyatları

Öncelikli olarak binaların ısı yalıtımı sayesinde yüzde 50 ‘ye varan tasarruf sağladığını hatırlatarak konumuza başlamak isteriz. Yani kışın 400 TL ödeyen bir vatandaş için 200 Tl ortalama bir kar marjı vardır. Ortalama olarak 5 aylık bir süreci düşünürsek 1000 TL ‘ye denk gelir. Peki doğalgaza gelen zamları katarsak birde. Kısaca yıllık ortalama 1250 TL ‘lik bir kardan bahsediyoruz. Peki yaparken kaç para harcanır ve nelere dikkar edilir ?

Çoğu şirket veya şahıs çalışan ustalar malzeme dahil metrekare fiyatına 30 -40 TL ücret istemektedir. Peki bizim size tavsiyeniz ne olur?

Öncelikle malzeme dahil olarak ustalara iş yaptırıyorsanız kullanılan malzemenin 1. sınıf olmasına çok dikkat etmelisiniz. Şuan bile 3 farklı kalite strafor bulunmakta olup bunların ısı tasarruf oranlarıda bir hayli fark etmekte bulunmaktadır. Biraz daha sizin anlayacağınız şekilde söylersek önceliğiniz mavi renkteki strafor olsun . İmkanınız varsada strafor üzerine çekilen file bandının üzereine çift kat  kaliteli macun ve mineral sıva gelsin.

Daire Seçerken Hangi Cephe Daha İyidir

Isı Yalıtımı Maliyeti Ne Kadardır?

Piyasada 25 TL ‘ ye metrekare fiyatı veriipte 3. sınıf işçilik yapanlara dikkat etmenizi tavsiye eder ve gerçek ustaları tenzih ettiğimizi belirtmek isteriz.

Ortalama  100 metrekarelik bir evin cephesi ortalama pencere boşluklarını düşmeden yaklaşık 120  metrekare bir yer tutar .( Yükseklik 3 metre olarak alındığında toplam çevre 40 metre*3 metre = 120 metrekare) 30TL *120 = 3600 TL tutarı size 3 yılda kendisinide kazandırır. (Tabiki çıkma altı vs. varsa ona görede ekleme yapmanızı tavsiye ederiz.)

 

Popüler Başlıklar:

 • mantolama işçilik fiyatları
 • ısı yalıtım malzemeleri fiyatları 2014
 • mantolama fiyatları
 • strafor fiyatları 2014
 • mantolama fiyatları 2014
 • ısı yalıtım metrekare fiyatları
 • mantolama m2 fiyatı
 • mantolama metrekare fiyatı
 • ısı yalıtım malzemeleri fiyatları 2013
 • mantolama m2 fiyatları
Pin It

2014 Güncel Mantolama Fiyatları

5 - “2014 Güncel Mantolama Fiyatları

 1. Merhaba dairem ara kat olnimasa ragmen en us daire ve cati kati tamamlanmadigi icin benim mutfagim ve diger iki odamin tavani su aliyor akiyor ve rutubetleniyor bunu ben kendi daireme yaptirabilecegim suya neme dayanikli asma tavanla veya sizin baska urunlerinizden neyle cozulur ne yapilmasi gerekir bana metrekare fiyatiyla birlikte bilgi verirmisiniz cok acil kesin cozum ariyorum

 2. 4 katlı binanın 3.katındayız apartmandaki diger ev sahipleri mantolamayı kabul etmezse biz sadece kendi dairemizin dıscephesini mantolattırabilirmiyiz yoksa tüm apartmanin ortak olarakmi yaptirması gerekiyor

  • Yasemin hanım iç taraftan mantolamayı neden istemiyorsunuz? Kendi tarafınızı dışarıdan bütünlüğü bozmadan pek tabi yaptırabilirsiniz ama birde içeriden mantolamayı düşünmenizi tavsiye ederiz, hem kimseyle muhattap olmazsınız hem de daha uygun fiyatla yaptırırsınız.

 3. (Y.MİMAR/SERDAR) 5 Temmuz 2017 at 19:17 - Reply

  fabrikadan uygun fiyata (MANTOLOMA) Mazemeleri satışı yapılmaktadır m2 20tl 0546 203 44 90 (mesaj yazın)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir