1+1 Daire İdeal Büyüklüğü Ne Olmalı

Daire Seçerken Nelere Bakılır

Daire Seçerken Nelere Bakılır

1+1 daire ideal büyüklüğü olarak salon artı yatak odasının ideal büyüklükleri ile birlikte genellikle amerikan mutfak olan bu tip daireler için ideal bir ortalama şu şekilde olmaktadır:

Yeni Evlilerin Tercihi 1+1

Eğer kişi başı 15-20 metrekare yaşam alanından bahsedecek olursak, 2 kişilik bir artı bir daire için en az 40 metrekare bir evden söz etmeliyiz. Bunun 20 metrekaresi amerikan mutfaklı salon, 14 metrekaresi yatak odası ve 6 metrekaresi ise banyo olarak ayrılır. Peki bu minimum değerler dışında biraz daha ferah bir ev hayal edenler için bir standart belirleyecek olursak, standart olarak 20 metrekare salon, 15 metrekare yatak odası, 6 metrekare banyo ve 10 metrekare mutfak oldukça ideal bir standart oluşturacaktır. Bu toplamda ise ideal 1+1 daire büyüklüğü 50-55 metrekare arasında olmalıdır diyebiliriz.

Özetleyecek Olursak:

1+1 daire için en az 40 metrekare büyüklük tercih etmelisiniz, zira daha küçükler stüdyo daire yerleşimi için çok daha uygun olacaktır.

Eğer standart ve ideal bir büyüklük istiyorsanız 50-55 metrekare büyüklüğünde 1+1 daireler oldukça ideal büyüklükleri ifade etmektedir. 2+1 daire, 3+1 daire ideal büyüklükleri ve hesaplamaları ile ilgili detaylı bilgi almak için diğer yazılarımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Daire Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Daire Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Pin It

1+1 Daire İdeal Büyüklüğü Ne Olmalı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir