0.69 Konut Kredisi Devam Ediyor mu

Ev fiyatlarının tavan yaptığı bu günlerde ev hayalî kuranlar düşük faizli kredisi peşinde. Bu bağlamda 0.69 konut kredisi devam ediyor mu bunun cevabına birlikte bakalım.

Evet, yasal olarak 203 Aralık ayına kadar bu kampanya devam etmekte. Peki bu kampanya her ev için mi geçerli bunların detaylarına göz atacak olursak…

Öncelikle alacağınız ev sıfır olmalı. Buna ek olarak eviniz 0.69 kredisi için uygun olmalı bu uygunluk müteahhitin belirli şartları sağlayarak bankalarla garantörlük anlaşması yapmasına bağlıdır.

Müteahhit gerekli şartları sağlıyorsa alıcının öncesinde üzerinde bir taşınmazı yoksa yani ilk evi olacaksa bu krediden yararlanabilir. İlk 3 yıl devlet desteği ile krediler yarı fiyatına ödenerek 15 yılda uzun vade düşük taksitlerle ev sahibi olabilirsiniz.

203 Aralık sonrası için bu kampanyanın devam edip etmeyeceği ile ilgili resmi bir açıklama henüz gelmedi. An itibariyle bu tarihe kadar hem satıcı hem de alıcı gerekli koşulları sağlıyorsa 0.69 ilk evim kredisinden yararlanabilir.

Pin It

0.69 Konut Kredisi Devam Ediyor mu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir