TOKİ Gaziantep’te 50 Bin Konut İnşaa Edecek

istanbul toki başvuru yeri nerdeToplu Konut İdaresi, sadece ülke çapında değil Dünya çapında bir proje ile gündeme geldi. yaptığı planlamalara göre 50 bin yeni konut için ‘yeni yaşam alanları’ oluşturulacak. Toplamda 8.5 milyon metrekare alan üzerinde gerçekleştirilecek olan Gaziantep Kuzey Şehir Projesi’yle 50 bin sosyal konut oluşturulacak. 8 yıl içerisinde tamamlanacak proje için planlar oluşturuldu.

300 Bin Kişilik Yaşam Alanı

Gaziantep için yeni bir ivme olarak değerlendirilecek proje, yaklaşık olarak 300 bin kişiye yeni yerleşim birimi olacak. Ülkemizin en büyük ekonomilerinden olan Gaziantep için 50 bin konutluk proje kapsamında tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. TOKİ yaptığı konutlarda kura usülüne gitmekte. Emekli, engelli, gazi ve şehit aileleri için pozitif ayrımcılık uygulanan TOKİ kuralarının yine bu şekilde olması tahmin ediliyor.

Projenin ayrıntıları (Fiyat, daire metrekaresi, sosyal donatılar…) için henüz şimdiden net bir yorum yapılamasa da proje Dünya standartlarında olacak ve bu bağlamda ortaya çıkacak konutların üst düzey olacağı tahmin ediliyor.Antep

Pin It

TOKİ Gaziantep’te 50 Bin Konut İnşaa Edecek

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir