Mutfağa Parke Yapılır mı?

Mutfağa Parke Yapılır mı

Yapılır mı

Mutfağa parke yapılır mı? Bu noktada sizlere net bir doğrudan söz ademeyeceğiz fakat kullanıcılarımızın yorumlarından ve tecrübelerimizden yola çıkarak mutfağa parke olmaz! neden mi buyurun hep birlikte bakalım:

Öncelikli olarak her ne kadar çok kaliteli şuna, buna dayanıklı diyerek satışta olan parkelerin mutfak yüzeyinde, su ve suyun buharından tutun zemine yapışacak yağ vb. maddelerin temizlenmesinin zorluğu sizleri zorlayacaktır. Yani mutfak için parke kullanışlı olmayacaktır.

Parke mutfakta estetik durmayacaktır. Birbirinden şık fayans seçenekleri ile mutfağınızı hem setinizle hem de duvarlarınızla rengarenk veya kapalı tonlardan tercih edebilecekken, tercih edeceğiniz parke kuvvetle ihtimal bütün odalarınızı kaplayan tür olacak ve buda ev için ayrı bir mutfak havasını ortadan kaldıracaktır.

Fiyat olarak pek bir farkı yoktur. Eğer daha uygun fiyatlı olsun diye mutfağa parhe düşünüyorsanız pek bir farkı yoktur. Zira fayans ve parkenin metrekare mal oluş fiyatları yaklaşık olarak aynıdır. (Bu noktada tercihte bulunduğunuz malzemenin kalitesine göre az da olsa fiyat farkı oluşacağından tahmini olarak aynıdır yorumunu yapmanın daha uygun olduğunu düşünmekteyiz.)

Özetlersek mutfağa parkenin,

Kullanışlık,

Estetiklik,

Ekonomik olarak hiç bir avantajı olmadığından kullanmanızı pek tavsiye etmeyiz.

Mutfak Nasıl Döşenmeli

Mutfak Nasıl Döşenmeli

Pin It

Mutfağa Parke Yapılır mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir