Ev Döşeme Maliyeti 2016

ev döşemek kaç paaSizlerle sıfırdan ev döşemek kaç paraya mal olur yazımızı kaleme aldığımızdan belli hayat pahalılığı sizlerinde çok iyi bildiği gibi ev eşyalarına da yansıdı. Maalesef geçen yıllarda aldığınız ürünleri ortalama %10 ve %25 arası zamlı fiyatlarla alabileceksiniz. Peki Sıfırdan ev döşemek kaç paraya mal olur, 2016 yılı için bir ele alalım bunu:

Öncelikli olarak her şeyin ne çok pahalısına nede en ucuzuna yönelmektense orta kalite ve uygun fiyatlı olanlarını almakta fayda vardır.

Beyaz eşya maliyeti açısından işe başlayalım, bu yılda geçen yılda olduğu gibi favori markamız Bosch olarak devam ediyor. Fakat alternatif markalarıda sizlerle paylaşmak isteriz. Özellikle 7 yıl garanti kapsamı sunan  Siemens ve Profilo  almanızıda tavsiye edebiliriz. Geçen yıl verdiğimiz çamaşır makinesi 7  Kg.  A  enerji sınıfı, Bulaşık Makinesi en az 4 Program tek sepet özelliği bulunan ve kısa süreli yıkama ayarlanabilir özellikli, Dondurucusu altta Buzdolabı üçlüsü için verdiğimiz ortalama 3500 TL’yi revize etmemiz gerekirse ortalama 4 bin TL diyebiliriz. beyaz eşya düğün paketleri

Mutfak eşyaları için 85 parça mutfak seti ise 1500-1700 TL aralığından 2 bin TL sınırına yaklaştı. Marka tavsiyemiz ise Schafer veya Karacan olmakta.

Mutfak için yemek odası fiyatları değişkenlik göstermekle birlikte ortalama bir ürün için 2 bin 500 TL‘lik bir bütçe ayırmanızda fayda vardır. Eğer marka isterseniz tavsiyemiz Kelebek olacaktır.

LCD Televizyon olarak çok yüksek mebla harcamamanızı bir kez daha söyleyerek 3 yıl garantili 1200 TL’ye kadar olan 82 ekran TV’leri gönül rahatlığı ile kullanmanızı tavsiye ederiz. Ortalama olarak  Samsung ,Philips yine tavsiyemiz olacaktır. Tv ünite fiyaları ise ortala 500- 600 TL civarına çıkmıştır.

Odalarınız için oturma grupları ve çekyatlar için ise ortalama 6 bin TL ayırmanızda fayda vardır. (2+1 ev için bu fiyat uygundur.) Marka ne derseniz tavsiyemiz İstikbal olacaktır.Oturma Grubu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yatak odası takımı için geniş bir fiyat skalası olmasına rağmen ortalama 6 bin TL (yatak, konsol, gardrop vb…) ayırmanızda fayda vardır.

Halı ve Perde seçimi yapacağınız kaliteye göre değişkenlik göstermekle birlikte 2+1 bir daire için perde takımı bin 500 TL halılar için 3 halı bir  koridor için yolluk ortalama 800 TL olarak verilebilir.

Sorunuzu duyar gibiyiz, bütün paket olarak 10- 12 bin TL’ye satış yapan yerler var. Tabi ki böyle yerler vardır hatta bütçeniz uygun değilse bu tür yerlerden alış veriş yapmanız gayet mantıklı. Fakat eğer uzun soluklu kaliteli ürünler kullanmak istiyorsanız ortalama 30 bin TL bir bütçe sıfırdan ev döşemek için ayırmanızda fayda vardır. Çünkü hepimizin bildiği gibi evdeki hesap çarşıya uymaz ve bu tatlı heyacanlar çok daha stresli heyecanlara dönüşebilir.

Pin It

Ev Döşeme Maliyeti 2016

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir