Ev Boyası Fiyatları 2014

Piyasada satılan her pahalı markalı boya iyidir anlamına gelmez. Bu işi 30 yıldır yapan ustalardan aldığımız bilgileri derleyerek ve fiyatlarıyla karşılaştırmalı olarak yazacağız.

Öncelikli olarak denilince ilk akla gelen ve  ustaların tercih ettiği markalar arasındadır. Fakat son dönemlerde özellikle ustaların tavsiye ettiği iç cephe için Subazlı Alpinasilan markadır.

Ev Boyası Fiyatları

Ev Boyası Fiyatları

Eğer zemininiz sağlam ve rutubet almayan bir yapıdaysa isterseniz 5 yıla kadar rahatlıkla Alpinasilan boyayı çok rahat kullanabilirsiniz.

Boyanın ömrünü uzatan bir diğer etmen ise dış cephe kaplamasıdır. Bu kaplama sayesinde iç cepheniz nem ve rutubetten korunur. İşinin ehli bir usta tarafından ince bir işçilikle , güzel bir macun ve üstüne sağlam bir zımparadan sonra yapılan boya size çok iyi sonuç verecektir.

Peki sizlere tavsiye ettiğimiz boya fiyatlarına bakacak olursak :

Ev Boyası

Ev Boyası

Alpinasilan piyasada ortalama olarak 15 Litresi 150 TL ‘den satılmaktadır. Ayrıca internet sitelerinden satış yapan güvenilir yerlerdende alabilirsiniz.

DYO piyasada ortalama olarak 15 Litresi 130 TL ‘den satılmaktadır. Ayrıca internet sitelerinden satış yapan güvenilir yerlerdende alabilirsiniz.

Marshall piyasada ortalama olarak 15 Litresi 140 TL ‘den satılmaktadır. Ayrıca internet sitelerinden satış yapan güvenilir yerlerdende alabilirsiniz.

Peki ortalama olarak bir ev boyamasına kaç paralık boya harcanır?

Bu sizin evinizin duvar yapısına ve metrekaresine bağlı olarak değişebilir.  Ortalama olarak 80 metrekare ve çokta pis olmayan ( kazıma ve macun işi çok fazla olmayan , çok koyu bir boyayı açık renkte boyama veya açık rengi koyulaştırma, bir kaç kat boya sürmeyi gerektireceğinden dikkat edilmelidir) bir daireye 15 litrelik duvar boyası yeterliyken  tavan için ise 10 litrelik yeterli olacaktır.

Popüler Başlıklar:

  • EV BOYASI
  • tavan boyası fiyatları 2014
Pin It

Ev Boyası Fiyatları 2014

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir