Ev Boyama Fiyatları 2019

Sizlerle ortalama 90 metrekare 2+1 daire için ev boyama fiyat bilgilerini paylaşmak istiyoruz, önce malzeme fiyatlarını ortalama olarak sonrasında ise bie ustanın ortalama kaç TL ile bu tür daireyi boyamak isteyeceğiniz yazacağız.

Eviniz aşırı kirli değil ve aynı renkle evinizi boyamak istiyorsanız ortalama kaliteli 15 litre (20 kg) duvar boyasına ortalama 200 TL ödersiniz, tavan boyası için ise 7.5 litre (10 kg) 80 TL civarında alabilirsiniz. Eğer eviniz aşırı kirli ve/ veya evinizi başka bir renge dönüştürmek istiyorsanız bu değerlerin %20 daha fazlasını göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. Kestirme fırçası 10 TL, Rolo 15- 20 TL, rolo için sırık 10 TL, yer için naylon 10 TL (bunu her oda için alırsanız daha temiz iş yapacağınızı hatırlatmak isteriz), genel olarak 2+1 daire için ev boyası fiyatının 330 TL gibi bir fiyata mal olduğunu söyleyebiliriz.

İnternette yer alan reklamlarda 500 TL’den binlerce TL’ye kadar uygun fiyatlar teklif eden firmalar görmekteyiz, burada çok dikkatli olmanızı tavsiye ederiz, özellikle yıllardır bu sektörde olan birisi olarak ifade etmeliyiz ki iyi bir usta bu piyasada malzeme dahil 500 TL gibi bir fiyatla size hizmet verir mi aklımızda büyük soru işaretleri bulunmakta. Sizlere en az iki farklı güvenilir ustadan fiyat almanız, gerekirse malzemeyi kendiniz iyi kalitede alarak usta ile sadece işi bitirme bağlamında anlaşmanız olacaktır. Peki biz bu iş için ne kadar fiyat istiyoruz?

Evinizi kaç TL’ye boyarız?

Öncelikli olarak iş yoğunluğu nedeniyle buradan çok iş alamadığımızı üzülerek belirtmeliyiz. Yaklaşık 30 yıllık ustalarımızla birlikte evinizi görmeden bir fiyat vermemiz oldukça zor olmakla birlikte genel olarak evinizin genel özelliklerini mesaj olarak attığınızda bir fiyat vereceğimizi ya da sizinle iletişime geçebileceğimizi ifade edebiliriz. Lokasyon olarak Anadolu yakasında yer almakta olup, biz dahil en az 2 ustadan fiyat ve güvence almadan evinizi hiç tanımadığınız ve referansı olmayan ‘usta’ olduğunu iddia eden insanlara bırakmamanızı tavsiye ederiz.

Ev boyatırken dikkat edilmesi gerekenler

Ev boyatırken dikkat edilmesi gerekenler

Pin It

Ev Boyama Fiyatları 2019

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir