En Üst Kat Daire Alınır mı?

En son yazacağımızı en baştan yazalım, çok yüksek bir bina ve manzarası içinse düşünülebilir ancak bunun dışında pek tavsiye etmeyiz. Nedenlerini detayları ile anlatmaya başlayalım.

En büyük sorun ısınma…

Burada söz ettiğimiz 3 katlı bir dairenin tabi ki 3. katı değil:) Şayet 3. kat bile en son katsa, binanızda çatı yoksa bunun en yalın anlatımı ” kışın donup, yazın pişmeye ” hazırlıklı olmanız gerektiğini ifade eder. Tabi ki burada ısınma sadece ve sadece çatıya bağlanamaz, mantolaması, bulunduğu cephesi, camekan özellikleri vb… bir çok faktör ısınma ile alakalı ama, bir evde çatı olmaması büyük problem… Maalesef ki bu acı tecrübeyi yaşayarak öğrendiğim için siz değerli okurlarımla açık yüreklilikle bunu paylaşmak isterim. Çatısız bir ev size rutubet vadeder, ısı problemi vadeder hatta başınıza damlayan su vadeder…

Çatınız olsa bile, özellikle İstanbul’da yaşanan son dönemlerde ceviz büyüklüğünde ki dolu, her bina toplantısında komşularınıza dil dökmek vadeder… Ve maalesef ki en az 10 dairelik bir binada en azından 2 dairenin ”banane”, ”beni ilgilendirmez” ile başlayan umursamazlığını vadeder.

Şayet, son kat güzel bir manzara, güzel lokasyon ve/ ve ya, anlayışlı komşular ve/ ve ya, kelepir fiyat sunuyorsa düşünülebilir, ama onun dışında şahsen ben olsam tercih etmem. Ama tabi ki bu benim şahsi görüşüm siz kendi değerli görüşlerinize göre hareket edeceksiniz, nacizane söylediğim noktaları da göz önünde bulundurmanız iyi olacaktır.

Pin It

En Üst Kat Daire Alınır mı?

En Üst Kat Daire Alınır mı?

  1. Milletin terbiyesiz çocuğunun gürültüsünü,pis kadınların çarşaf,halı,paspas silkelemelerini sigara külünü çekmektense otururum en üste,Allahtan gelen afete sinir olmam en azından…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir