Doğalgaz Boru Yalıtımının Önemi

Doğalgaz Boru Yalıtımının Önemi

Her geçen gün ülke genelinde ısınma ve sıcak su ihtiyacını karşılamak için doğal gazı tercih edenlerin sayısı artmaktadır. Özellikle ev ve iş yeri gibi yerlerde ısınma sistemlerinde doğal gaz kullanımı maddi açıdan büyük bir avantaj sağlamaktadır. En önemlisi de çevreye verilen zarar minimum seviyelere indirilmektedir.

Doğal gaz sistemlerinde ortam sıcaklığının sabit tutulabilmesi için yalıtım konusu son derece büyük bir önem taşımaktadır. Daha önceki yazılarımızda konutlardaki yalıtım konularından bahsetmiştik. İç mekan yalıtımının yanı sıra da son derece büyük bir önem taşımaktadır. Sistem bir bütün olarak düşünüldüğünde ısının iletiminde kullanılan borularda ısı kaybı meydana gelebilmektedir. Bu durum direk olarak faturalara negatif olarak yansımaktadır. nda borulara uygulanan yalıtım uygulamaları sayesinde hem evleriniz daha kolay ısınabilmekte hem de faturalarda ciddi düşüşler meydana gelebilmektedir.

Günümüzde yalıtım konusunda uzmanlaşmış şirketler bulunmakta ve en uygun malzeme kullanarak gerekli boru hatlarında uygulamalar yapılmaktadır.

doğal gaz faturaları

Pin It

Doğalgaz Boru Yalıtımının Önemi

Doğalgaz Boru Yalıtımının Önemi

  1. Yahu kardeşim hiç doğalgaz borusu yalıtılır mı? Doğalgaz 200bar basınç -200 derecede sıvı hale geçer . Kullanıldığı zaman ana hattan gelen boru toprak altında olduğundan sıcaklığı da düşük olmaz. Doğalgaz borusunun izolasyonu tamamen anlamsız ve komik bir durumdur. Yazınızdaki boru tesisatı doğalgaz borusu değil ısıtma tesisatı için düzeltilmelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir